• ۱۳۹۸ دوشنبه ۴ شهريور
  • اِلأِثنين ٢٤ ذو الحجه ١٤٤۰
  • Monday, August 26, 2019
کلیدواژه: 47914
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ يکشنبه ۱۹ شهريور، ساعت 14:24
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۶/۶/۱۹
این بخش در طبقه اول، روبروی اتاق عمل قرار گرفته است و دارای 9 تخت فعال می باشد.

واحد مراقبت‌های ویژه یا آی‌سی‌یو (ICU) بخشی از بیمارستان است که مخصوص مراقبت از افراد دچار بیماری‌ها یا جراحات شدید یا تهدیدکننده حیات است که نیاز به نظارت دقیق، مداوم و حمایت بوسیله تجهیزات و داروهای اختصاصی دارند تا کارکردهای طبیعی بدن در آنان حفظ شود.
پرسنل این بخش شامل 20 پرستار، 6 بهدار و یک منشی می باشد. پرستاران این بخش همگی تجربه و مهارت کار در بخش ICU  را دارا می باشند.
پزشکان متخصص در این بخش شامل تخصص های بیهوشی، داخلی، مغز و اعصاب،  قلب،  گوش و حلق و بینی جراحان عمومی، مغز و اعصاب، ارتوپدی، فوق تخصص غدد، کلیه، گوارش، ریه و فوق تخصص جراح توراکس می باشند.
پزشکان متخصص بیهوشی به صورت 24 ساعته در بخش مقیم می باشند.
از جمله بیماری‌های رایجی که ممکن است در ICU درمان شوند، شامل «نشانگان زجر تنفسی حاد» (ARDS) تروما، نارسایی‌های چند عضوی و سپسیس یا عفونت منتشر است.
بیماران ممکن است به‌طور مستقیم از بخش اورژانس به ICU منتقل شوند یا اینکه پس از وخیم شدن حالشان در بخش‌های عادی یا بلافاصله پس از انجام جراحی‌های بسیار تهاجمی که بیمار را در معرض خطر شدید عوارض قرار می‌دهد، به ICU انتقال داده شوند.
تجهیزات بخش شامل : دستگاه‌های تهویه مکانیکی (ونتیلاتور) برای کمک به تنفس بیماران از راه لوله داخل نای، تجهیزات برای پایش مداوم کارکردهای بدنی، شبکه‌ای از لوله‌های داخل وریدی، لوله‌های تغذیه، لوله‌های بینی- معده (نازوگاستریک)، پمپ‌های تخلیه یا ساکشن، درن‌ها و کاتترها، مجموعه‌ای داروها برای درمان عوارض اولیه ناشی از بستری می باشد.

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha