• ۱۳۹۸ دوشنبه ۴ شهريور
  • اِلأِثنين ٢٤ ذو الحجه ١٤٤۰
  • Monday, August 26, 2019
کلیدواژه: 47756
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۶ شهريور، ساعت 08:53
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۶/۶/۱۶
فیزیوتراپی شیوه ای از درمان بیماریها و اختلالات عصبی، عضلانی-اسکلتی، با استفاده از تجهیزات مکانیکی، جریانهای الکتریکی، مانورهای دستی، تمرینات ورزشی و عوامل فیزیکی می باشد که هدف آن پیشگیری از بیماریها، درمان، توانبخشی و بالا بردن سطح سلامت است.

واحد فیزیوتراپی بیمارستان ولیعصر به مساحت تقریبی 120 متر مربع در طبقه همکف بیمارستان واقع شده است. این واحد از سمت راست به کتابخانه و لنژری و از سمت چپ به پاتولوژی و درمانگاه فوق تخصصی پوست و غدد منتهی می شود.
درب الکترونیک حیاط بیمارستان دسترسی به این واحد را برای بیماران خصوصا معلولین آسان کرده است.
فیزیوتراپی در نوبت صبح فعال بوده و پرسنل آن شامل یک مسئول فنی وسه فیزیوتراپیست می باشد که در دو بخش سرپایی و بستری مشغول به فعالیت می باشند.
فضای واحد فیزیوتراپی به دو قسمت برای آقایان و خانم ها تقسیم شده است. قسمت آقایان شامل 3 تخت الکتروتراپی و یک قسمت مکانوتراپی می باشد. قسمت خانم ها شامل 4 تخت الکتروتراپی و یک قسمت مکانوتراپی می باشد.
اتاق فیزیوتراپیستها به مساحت تقریبی24 مترمربع بلا فاصله بعد از درب ورودی قرار دارد. این واحد دارای یک انبار و یک اتاق مخصوص دیاترمی می باشد.همچنین این واحد دارای دو سرویس ویک آبدارخانه می باشد.
این واحد دارای تجهیزات الکتروتراپی شامل : 7 تحریک الکتریکی ، 3  اولتراسوند، 1 دیاترمی، 7  مادون قرمز و تجهیزات مکانوتراپی جهت درمان بیماران می باشد.
در این واحد خدمات فیزیوتراپی به گروهای مختلف بیماران از جمله بیماران ارتوپدی (شکستگیها ،استئوآرتیت ها ،تعویض مفصل و ...) بیماریهای اعصاب (سکته مغزی ،ام اس،پارکینسون...) وبیماران جراحی، قلب، اطفال و  ... ارائه می گردد.

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha