زمان انتشار: ۱۳۹۸ شنبه ۹ شهريور ساعت 17:49 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۶/۹ ساعت 17:57    تعداد بازدید: 322    کد مطلب: 86917

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همایش سراسری مدیران سازمان تامین اجتماعی:
ایرانیان حق دارند از نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی بهره مند باشند / سازمان تامین اجتماعی مسئولیت سنگینی در دو حوزه بیمه ای و درمانی دارد / دیدگاه‌های شرکای اجتماعی در تصمیم‌گیری‌ها مورد توجه قرار گیرد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید شرایطی فراهم کنیم که افراد بدون مراجعه به سازمان تامین اجتماعی کارهای خود را انجام دهند. می دانیم که مراجعات به مراکز اداری به مردم فشار می‌آورد و کسب رضایت مردم در این مسیر به سختی انجام می ‌شود. قوانین و ضوابط نیز باید برای بهبود خدمات اصلاح شود.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، محمد شریعتمداری  امروزشنبه نهم شهریور در همایش سراسری مدیران سازمان تامین اجتماعی که به منظور بررسی عملکرد ٥ ماهه اول سال، تشریح راهبردها و برنامه های سازمان تامین اجتماعی تا پایان ١٣٩٨ برگزارشد، تصریح کرد : همکاران سازمان تامین اجتماعی مکلف به انجام رسالت مهم اجتماعی در کشور هستند و امیدوارم این همایش منجر به همگرایی بیشتر دراین سازمان باشد تا به اهداف تعیین شده دست پیدا کند.
وی گفت : بیش از 42 میلیون نفر از آحاد جامعه با سازمان تامین اجتماعی مرتبط هستند و این امر بر اهمیت این سازمان درکشور می افزاید.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد : در قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی مقرر شده بود که سازمان واحدی برای ارائه خدمات تامین اجتماعی در کشور وجود داشته باشد و عوامل متعددی باعث شد که این هدف محقق نشود و یکی از اهداف اساسی که باید در کشور دنبال شود، ایجاد نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی است.
شریعتمداری گفت: مردم ایران حق دارند که از چنین نظام جامعی برخوردار شوند و باید برای ایجاد چنین نظامی تلاش کنیم. مجموعه ارکان هیات امنای صندوق های بازنشستگی و به ویژه سازمان تامین اجتماعی باید دنبال کننده ایجاد نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی باشند.
وی ادامه داد : منظور از یکپارچه سازی خدمات، لزوما ادغام ساختاری نیست بلکه باید ارتباط صحیح بین مجموعه‌ها شکل گیرد و این موضوع باید مورد توجه باشد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود : همچنین سازماندهی منابع یارانه ای کشور موضوع بسیار مهمی است که باید به صورت بهینه انجام شود.
شریعتمداری یاد آور شد : سازمان تامین اجتماعی نیز دارای مسئولیت سنگینی است که در دو حوزه بیمه ای و درمانی به ایفای نقش می پردازد و خدمات بازنشستگی و درمان ملکی و طرف قرارداد را همزمان ارائه می دهد.
وی اضافه کرد : تقاضای فراوانی برای تاسیس مراکز درمانی جدید ناشی از تفاوت در پرداخت از جیب مردم در مراکز درمانی ملکی و طرف قرارداد است و باید یک بار برای همیشه درباره این موضوع تصمیم گیری شود که این امر نیز از مطالبات و خواسته‌های ما از سازمان تامین اجتماعی است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد : این موضوع را با مرحوم دکتر نوربخش نیز مطرح کرده بودیم که باید چگونگی فعالیت مراکز درمانی ملکی و طرف قرارداد در سراسر کشور مطالعه شود و برنامه اصولی برای توسعه خدمات درمانی در سراسر کشور داشته باشیم.
شریعتمداری اضافه کرد : 343 طرح عمرانی در سازمان تامین اجتماعی در حال اجرا است که باید بررسی شود که تا چه میزان باید پیش رود و تا کجا باید مراکز را توسعه دهیم.
وی گفت : سازمان تامین اجتماعی حدود ۸۰۰۰ میلیارد تومان منابع و حدود ۹۰۰۰ میلیارد مصارف دارد و اگر مطالبات از دولت محقق شود مسائل حل می‌شود که باید برای این کار به تفاهم مناسبی با دولت برسیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد : توان دولت برای پرداخت مطالبات سازمان تامین اجتماعی وجود دارد که باید دراین زمینه زبان مشترک داشته باشیم.
شریعتمداری یاد آورشد : رئیس جمهور تاکید کرده است که بین میزان بازدهی و میزان بنگاه ‌داری رابطه عکس وجود دارد و هرچه از بنگاه داری فاصله بگیریم بازدهی سرمایه‌گذاری افزایش می‌یابد.
وی ادامه داد : امروز شرکت سرمایه گذاری در مسیر درست قرار دارد و برنامه اصولی این است که این شرکت وارد بورس شود و در مسیر سرمایه‌گذاری به جای بنگاه داری حرکت کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد : مدیریت وصول مطالبات در شستا انجام شده است و وصول مطالبات با جدیت انجام می‌شود چرا که این امور حق کارگران است.
شریعتمداری گفت : مدیریت پروژه‌های توسعه‌ای در شستا نیز موضوع مهمی است که مورد توجه قرار گرفته است. تاخیر در بهره‌برداری از این پروژه ها قطعا منابع و دارایی کارگران را تحت تاثیر قرار می‌دهد و باید پیگیری ‌شود.
وی اشاره کرد : باید با قوت و قدرت امور مهم را درسازمان تامین اجتماعی دنبال کنیم و استفاده از فن آوریهای نوین باید در تمام ارکان مجموعه سازمان تامین اجتماعی مورد توجه جدی باشد. در ارائه خدمات به جامعه هدف نیز باید از فن آوری اطلاعات استفاده کنیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد : باید در ابتدا مشکلات را شناسایی کنیم تا تحولی اساسی در سازمان تامین اجتماعی ایجاد شود.
شریعتمداری افزود : باید شرایطی فراهم کنیم که افراد بدون مراجعه به سازمان تامین اجتماعی کارهای خود را انجام دهند. می دانیم که مراجعات به مراکز اداری به مردم فشار می‌آورد و کسب رضایت مردم در این مسیر به سختی انجام می ‌شود. قوانین و ضوابط نیز باید برای بهبود خدمات اصلاح شود.
وی افزود : رضایتمندی به این معنی نیست که حق بیمه دریافت نشود بلکه باید فرآیندهای اداری دریافت حق بیمه و ایفای تعهدات قانونی اصلاح و با سهولت بیشتری کارها انجام شود.تعامل با شرکای اجتماعی از دیگر مسائل مهم در سازمان تامین اجتماعی است. تشکل‌های مربوط به شرکای اجتماعی باید با سازمان ارتباط واقعی داشته باشند و ارتباط باید موثر و واقعی باشد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد : ارتباطات سازمان تامین اجتماعی با شرکای اجتماعی و تشکل‌های مربوطه نباید سمبلیک و فانتزی باشد بلکه این ارتباطات باید شکل واقعی به خود بگیرد و مدیران سازمان با شرکای اجتماعی ارتباط داشته باشند و ارتباط با آنها به صورت جدی دنبال شود و در تصمیم‌گیری ها به نظرات آنان توجه شود.
شریعتمداری تاکید کرد : سنجش رضایتمندی مردم از خدمات تامین اجتماعی باید مورد توجه سازمان تامین اجتماعی باشد و احساسات مردم نسبت به سازمان تامین اجتماعی باید به صورت نظام مند سنجش و نظرات مردم دریافت شود و به صورت فصلی اجرا و امکان مقایسه فراهم شود.
شریعتمداری افزود : نظام ارزیابی مدیران نیز باید وجود داشته باشد و جابجایی مشاغل موضوع مهمی است که در پیشبرد اهداف سازمان تاثیرگذار است. سنجش واقعی براساس معیارهای دقیق باید مورد توجه باشد و باید انتصابات مدیران بر اساس معیارهای مشخص انجام شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شفافیت در امور مالی را نیز از دیگر مسائل مهم سازمان تامین اجتماعی دانست و گفت: حساب‌های سازمان تامین اجتماعی باید به روز باشد و برای همه مسائل مالی سازمان باید برنامه دقیق و امکان ارزیابی دقیق عملکرد سازمان را داشته باشیم. بازنگری مقررات حاکم بر نظام تامین اجتماعی مورد نیاز است و این مقررات باید ساده سازی شود.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha