• ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد
  • اِلأَحَّد ١٦ ذو الحجه ١٤٤۰
  • Sunday, August 18, 2019
کلیدواژه: 84958
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ شنبه ۲۹ تير، ساعت 13:41
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۸/۴/۲۹
در بیمارستان ولیعصر قائم شهر انجام شد:

خارج کردن توده 11 کیلویی از شکم بیمار

به گزارش روابط‌عمومی بیمارستان منطقه ای ولیعصر (عج) قائمشهر، خانمی 36 ساله که از یک سال قبل متوجه توده ای در شکم خود شده بود جهت درمان به درمانگاه تخصصی ولیعصر مراجعه کرد این بیمار توسط دکتر فلاحتی (متخصص کلیه) ویزیت گردید که جهت ادامه درمان به درمانگاه جراحی ارجاع داده شد. بیمار توسط دکتر تقوی معاینه و برای جراحی در بخش جراحی زنان بیمارستان بستری گردید.
دکتر تقوی در مورد این بیمار گفت: بیمار با بعلت بزرگی شکم و انتشار درد  در سمت راست بدن مراجعه کرد که مختصری کاهش وزن را در چند ماه اخیر ذکر می کند.
دکتر تقوی توضیح داد: در سی تی اسکن انجام شده مشخص شد توده بزرگی در خلف صفاق با درگیری کلیه راست در شکم بیمار وجود دارد در معاینه این توده بسیار بزرگ از ناحیه فوقانی شکم و کبد تا لگن قابل لمس بود.
دکتر تقوی ادامه داد: با توجه به وسعت توده و درگیر کردن کلیه، حضور متخصص ارولوژی در اتاق عمل ضروری بود طبق هماهنگی با دکتر فلاحتی بیمار جهت جراحی آماده گردید.
دکتر تقوی عنوان کرد: بعد از شکافتن شکم بیمار توده ای به وزن 11 کیلوگرم از شکم بیمار خارج گردید با توجه به وسعت درگیری این توده در شکم و درگیر کردن کلیه و آپاندیس، این زائده و کلیه ی بیمار را با همکاری دکتر فلاحتی برداشتیم. در حال حاضر وضعیت بیمارخوب است و جهت مراقبت به بخش منتقل شد.
قابل ذکر است این بیمار به درمانگاه‌های مراکز درمانی دیگر مراجعه کرد اما بعلت طولانی بودن نوبت جراحی، بیمارستان منطقه ای ولیعصر (عج) قائمشهر را برای درمان بیماری خود انتخاب کرد.
آخرین توده ی بزرگی که از شکم بیماردر بیمارستان ولیعصر(عج) خارج گردید 6 کیلوگرم وزن داشت  که توسط دکتر چاووشی نژاد، متخصص زنان زایمان  انجام شد.آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha