زمان انتشار: ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ساعت 13:57 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۲/۲۱ ساعت 13:47    تعداد بازدید: 658    کد مطلب: 79241

سرپرست سازمان تامین اجتماعی از روزنامه همشهری بازدید کرد
در تأمین اجتماعی به هیچ‌وجه با بحران مالی روبه‌رو نیستیم
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی روز گذشته از تحریریه روزنامه همشهری بازدید کرد و با ابوالحسن ریاضی، مدیرعامل مؤسسه همشهری و مهران کرمی، مدیرمسئول و اعضای تحریریه روزنامه به گفت‌وگو پرداخت و برای همکاری گسترده با روزنامه همشهری اعلام آمادگی کرد.


محمدحسن زدا همچنین در گفت‌وگویی اختصاصی درباره مطالبات سازمان تأمین اجتماعی از دولت، همسان‌سازی‌ حقوق بازنشستگان، پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی، تعامل با وزارت بهداشت و... به سؤالات خبرنگار همشهری پاسخ داد.
او گفت: ما در تامین اجتماعی به هیچ عنوان با بحران مالی مواجه نیستیم و چالش‌های کنونی به‌دلیل کمبود نقدینگی است. قاطعانه به تمام افرادی که تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند (که بیش از 40میلیون نفر هستند) می‌گویم به هیچ عنوان جای نگرانی در سازمان وجود ندارد؛ اگرچه با مشکلات و بدهی‌های دپو شده روبه‌رو هستیم اما باتوجه به اینکه از دولت 180هزار میلیارد تومان طلبکاریم هیچ نگرانی نداریم و درصورت پرداخت این مطالبه قول می‌دهم تا 20سال آینده مشکلی نداشته باشیم. البته مقرر شده است تا به‌زودی50هزار میلیارد تومان در تبصره  5بند واو به سازمان پرداخت شود؛ ضمن اینکه به‌زودی 30تا 40هزار میلیارد تومان هم با توجه به بدهی‌های بانک‌ها به سازمان تهاتر صورت خواهد گرفت و در نهایت اینکه اگر همین امسال این پرداختی‌ها انجام شود مشکل نقدینگی هم حل خواهد شد.
زدا در ادامه به رقم بدهی‌های سازمان تامین اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: حجم بدهی‌های ما 13هزار میلیارد تومان است که در مقابل 180هزار میلیارد تومان رقمی نیست و می‌توانیم به‌راحتی مشکلاتمان را رفع و رجوع کنیم.
او درباره همسان‌سازی‌ حقوق بازنشسته‌ها هم گفت: در قانون تامین اجتماعی چیزی به نام همسان‌سازی‌ وجود ندارد اما در قانون برنامه ششم وجود دارد و دولت مکلف است که این کار را انجام دهد؛ ضمن اینکه باید به یک مدل واحدی برسیم به این دلیل که همسان‌سازی‌ مدل خاصی نداشته به همین سبب از کانون بازنشستگان کشوری دعوت کردیم که با ما مشارکت کنند. جلسات فشرده و سنگینی برگزار شد و در نهایت به مدل واحدی رسیدیم. درواقع فاز یک را انجام دادیم اما در فاز 2 به‌دنبال تامین منابع مالی هستیم. همچنین براساس آن مدلی که کانون بازنشستگی کشوری تدارک دیده‌است برای سال اول 12هزار میلیارد تومان پول نیاز است ما نیز این رقم را به دولت اعلام کرده‌ایم و به محض اینکه تامین اعتبار شود از نظر امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری طی 48ساعت می‌توانیم آن را اجرایی کنیم.

منبع: روزنامه همشهری دوشنبه 16 اردیبهشت 98

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha