• ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۸ شهريور
  • اِلخَميس ١٩ محرم ١٤٤١
  • Thursday, September 19, 2019
کلیدواژه: 73782
تاریخ انتشار:۱۳۹۷ شنبه ۱۳ بهمن، ساعت 11:16
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۷/۱۱/۱۳

دکتر محمد خورشیدی ، مدیر درمان تامین اجتماعی استان مازندران ، به مناسبت چهلمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی ایران  در طی  پیامی ،  این اتفاق بزرگ را به خانواده  بزرگ نظام رفاه و تامین اجتماعی ، همچنین به ملت بزرگ ایران تبریک گفت : متن این پیام به شرح زیر است :

بسم الله الرحمن الرحیم 

والفجر، و الیال  عشر

چهلمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی ایران را به مجاهدین و  آزادگان عالم و  ملت شریف ایران  به ویژه خانواده بزرگ تامین اجتماعی تبریک عرض مینمایم.   نظام اسلامی که به برکت اندیشه های بلند حضرت امام خمینی (ره)  و بر خواسته از اسلامی  ناب محمدی بود، با مجاهدتها و رشادتها و جانفشانی های همه آزاد اندیشان  عالم که دغدغه دین و دفاع از ملک و آئین داشتند شکل گرفت و با عنایات  حضرت حق و توجهات حضرت بقیه الله و رهبری پیامبر گونه مقام معظم رهبری، ضمانت بخش انسانها  در آرامش این جهانی و سعادت اخروی شد.
انقلاب اسلامی ایران با دو بال  استقلال و آزادی، یعنی نفی هرگونه دخالت و استعمار و استثمار و استبداد داخلی و خارجی  پرنده ای رهایی بخش بود، که به طبقات ستمدیده و مستضعف  جامعه با نگاهی عادلانه توجه بیشتر داشت و اینجا ست که با ید به عدالت اجتماعی  و جایگاه انسانها و کرامت آنان  عمیق تر نگریست. چراکه در اصل ٢٩ قانون اساسی با تاکید بر  گسترش عدالت اجتماعی به تبیین نظام تامین و  مفهوم نظام اجتماعی میرسیم.
  مفهوم تامین‌اجتماعی با رشد اقتصادی، عدالت اجتماعی، و کرامت انسانی پیوند خورده و توسعه پایدار سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی هر کشوری با سطح کیفیت خدمات تامین اجتماعی در آن کشور رابطه‌ای مستقیم دارد از این رو یکی از ابزارها و شاید مهم ترین آنها در تحقق و بسط عدالت اجتماعی در جامعه به شمار می آید. روشن است تنها جامعه ای می تواند به سمت برقراری عدالت گام بردارد که بتواند از جامعه ای آزاد، قانونمند و نظامی شایسته سالار برخوردار باشد. جامعه ای که در آن مکانیزمی جهت حمایت از معلولین، از کارافتادگان، آسیب دیدگان، گروههای کم درآمد و آسیب پذیر جامعه با بهره گیری سنجیده از مکانیزم های آزمایش شده و به صورت کمک های بلا عوض، بیمه های اجتماعی، بیمه های خدمات درمانی و ... وجود داشته باشد. سازمان تامین‌اجتماعی نیز به‌منزله حمایتی است که در قبال مشکلات اجتماعی و اقتصادی پدیدآمده به واسطه قطع یا کاهش شدید درآمد افراد بر اثر بیکاری، بیماری، بارداری، ازکارافتادگی، سالمندی، فوت و همچنین افزایش هزینه‌های درمان و نگهداری خانواده به افراد جامعه ارائه می شود.
به طور قطع تامین اجتماعی در جامعه به عنوان مهم ترین اهرم برقراری عدالت اجتماعی تلقی می شود و چنانچه در شعار اصلی انجمن بین المللی تامین اجتماعی آمده است که تحقق عدالت اجتماعی بدون تامین اجتماعی میسر نخواهد بود. این شعار بدان معناست که توسعه پایدار در جوامع بدون استقرار نظام تامین اجتماعی غیر ممکن بوده و به همین دلیل یکی از اولویت های بنیادی در تمامی جوامع انسانی تلقی می شود.
سازمان تامین اجتماعی نیز با ماموریت اجرا، تعمیم و گسترش بیمه اجتماعی و استقرار نظام هماهنگ و متناسب با برنامه های تامین اجتماعی تشکیل شده است. سازمان تامین اجتماعی با بیش از ٥٥٠ واحد بیمه ای فعال و ٢١ هزار نفر پرسنل در بخش بیمه ای و بیش از ٦٥٠٠٠هزار نفر در بخش درمان بزرگترین سازمان بیمه ای کشور محسوب می شود. این سازمان دارای ٣٦٠ واحد بیمارستان، کلینیک و درمانگاه تحت مالکیت خود در حوزه درمان مستقیم بود. بعلاوه جهت ارائه خدمات به بیمه شدگان تحت پوشش در بخش درمان غیر مستقیم با ٦٤٠٠ واحد بیمارستانی و درمانگاهی و همچنین ٢٣٠٠٠ پزشک مستقل و ١٨٠٠٠ مرکز تشخیصی و پاراکلینیکی اقدام به عقد قرارداد نموده است. به این ترتیب سازمان تامین اجتماعی یکی از ارکان برقراری عدالت اجتماعی است.
مدیریت درمان تامین اجتماعی مازندران نیز با بهره گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری و ریاست جمهور و همگام با سیاستهای راهبردی مقام عالی وزارت رفاه و سازمان تامین اجتماعی در دوران شکوهمند انقلاب اسلامی با اتکا به حمایت و پشتیبانی مسئولین محترم سازمانی و استانی و در سایه همدلی و همراهی مجموعه کارکنان، همت خود را در جهت اعتلای نقش سازمان و توسعه کمی و کیفی ارائه خدمات و زیرساختهای موجود بکار گرفته و تا کنون توانسته است خدمات ارزشمند و قابل توجهی را به بیمه شدگان استان که بیش از نیمی از جمعیت سه میلیونی استان را تشکیل می دهد ارائه نماید. از جمله این خدمات می توان به توسعه تختهای بستری، تاسیس مرکز بیمارستانی و درمانگاهی، توسعه خدمات درمانی از قبیل عمل جراحی قلب باز، آنژیوپلاستی عروق قلبی و مغزی ، همچنین توسعه تجهیزات و پروسیجرهای تشخیصی و درمانی اعم از ام آر آی، سی تی اسکن، آنژیوگرافی، اسکوپی ها، ماموگرافی، سنگ شکن و ٤ بیمارستان و  بیش از ١٢ مرکز درمانی اشاره نمود. همچنین در سالهای اخیر و با حمایتهای بی دریغ سازمان موفق شدیم تا فضای بخشهای بستری و اورژانس بیمارستانها را در قالب طرح های ارتقای وضعیت هتلینگ و استاندارد سازی اورژانس بیمارستانها، بازسازی، نوسازی و استاندارد سازی نماییم.
امید است با اتکال به خداوند متعال و تحت توجه عنایات خاصه حضرت ولی عصر(عج)، در راستای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و منویات مقام معظم رهبری و سیاستهای  دولت خدمتگزار،بتوانیم نسبت به بهره گیری از ظرفیت ها و امکانات موجود در انجام وظایف قانونی و محوله و خدمت به مردم عزیز سربلند باشیم.

دکتر محمد خورشیدی 

١٢ بهمن ماه ٩٧

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha