• ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۸ شهريور
  • اِلخَميس ١٩ محرم ١٤٤١
  • Thursday, September 19, 2019
کلیدواژه: 73076
تاریخ انتشار:۱۳۹۷ شنبه ۲۹ دي، ساعت 12:17
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۷/۱۰/۲۹
در بیمارستان منطقه ای ولیعصر(عج) قائمشهر انجام شد:

درمان کوتاهی پای بیمار

دکتر دشتی: بیمار تحت عمل جراحی بلند کردن استخوان ران با استفاده از دستگاه واگنر قرار گرفت که بدین طریق هر 10 روز از طریق تغییر تنظیمات دستگاه پای بیمار یک سانتیمتر بلندتر می شود.

بیماری که به علت کوتاهی پای چپ به درمانگاه تخصصی بیمارستان ولیعصر(عج) قائمشهر مراجعه کرده بود توسط دکتر علی دشتی، متخصص ارتوپدی تحت درمان قرار گرفت.
دکتر دشتی در مورد این بیمار گفت: این بیمار در کودکی دچار شکستگی زانوی چپ گردید که این شکستگی بر روی رشد بیمار اثر منفی گذاشته و باعث شد تا اندام تحتانی چپ بیمار 5 سانتیمتر کوتاه تر شود که باعث لنگش شدید بیمار گردید. پس از معاینات بالینی و انجام رادیوگرافی، بیمار جهت عمل جراحی در بخش ارتوپدی بیمارستان بستری گردید.  
دکتر دشتی توضیح داد: بیمار تحت عمل جراحی بلند کردن استخوان ران با استفاده از دستگاه واگنر قرار گرفت. در ادامه تکمیل روند درمانی به این بیماران آموزش داده می شود تا روزانه یک میلیمتر پیچ تنظیم دستگاه را تغییر داده و بدین طریق در طی مدت 10 روز از طریق تغییر تنظیمات دستگاه پای بیمار یک سانتیمتر بلندتر می شود.

این متخصص ارتوپدی بیان کرد: دوره درمان این بیمار 50 روز طول می کشد تا پای بیمار 5 سانتیمتر رشد کند سپس در ادامه ی درمان، بعد از استخوان سازی، دستگاه واگنر از پای بیمار جدا شده و استخوان ران بیمار با پیچ و پلاک فیکس می گردد بدین طریق بعد از مدت کوتاهی، بیمار بطور کامل سلامت خود را بدست می آورد.

قابل ذکر است این بیماربه مراکز درمانی مختلفی مراجعه کرده بود اما به دلیل شرایط مالی توانایی پرداخت هزینه درمان خود را که حدود 20 میلیون تومان برآورد شده بود نداشت این بیمار با بیمه تامین اجتماعی به بیمارستان منطقه ای ولیعصر(عج) قائمشهر مراجعه کرد و بدون پرداخت هیچ هزینه ای تحت اقدامات درمانی قرار گرفت.

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha