• ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۸ شهريور
  • اِلخَميس ١٩ محرم ١٤٤١
  • Thursday, September 19, 2019
کلیدواژه: 71476
تاریخ انتشار:۱۳۹۷ يکشنبه ۲ دي، ساعت 13:59
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۷/۱۰/۲
برای اولین بار در بیمارستان منطقه ای ولیعصر(عج) قائمشهر انجام شد:

جراحی تومور شبکیه چشم

به گزارش روابط عمومی بیمارستان منطقه ای ولیعصر(عج) قائمشهر، خانمی 38 ساله که به علت خونریزی چشم و تاری شدید بینایی به درمانگاه تخصصی بیمارستان مراجعه کرده بود بعد از ویزیت توسط دکتر علی مکارمی، متخصص چشم و فوق تخصص شبکیه و انجام مراحل درمان، جهت عمل جراحی شبکیه چشم بستری گردید.


دکتر علی مکارمی، فوق تخصص شبکیه در این مورد گفت: با توجه به اینکه این بیمار جوان بود و دید چشمانش بسیار کم شده بود (فقط سایه حرکت دست را مشاهده می کرد) و بیمار مبتلا به دیابت نوع یک نیز می باشد با فرض اینکه خونریزی شبکیه چشم ناشی از دیابت است تحت عمل جراحی قرار گرفت اما در حین عمل جراحی متوجه شدیم علت خونریزی چشم بیمار مربوط به تومورهای عروقی داخل شبکیه چشم (VPT) می باشد لذا موجب گردید شبکیه چشم بیمار به طور کامل جمع و چروکیده شود.


دکتر مکارمی افزود: طی این عمل جراحی تمامی خونریزی ها برداشته شد اما بعلت کشش بسیار زیادی که این تومورها روی شبکیه چشم ایجاد کرده بود مانع از قرار گرفتن شبکیه در محل اصلی خود گردیدبه همین دلیل در این جراحی نصف شبکیه چشم بیمار را با برش کوتاه کردیم تا شبکیه چشم در جای اصلی خود قرار گیرد.


این فوق تخصص شبکیه چشم بیان کرد: علاوه بر انجام لیزر برای بیمار، جهت ریشه کن کردن تومورها، با استفاده از دستگاه کرایو، تومورها را به صورت کامل از بین بردیم که بعد از انجام این کار،  شبکیه (رتین) چشم بیمار بصورت کامل در جایش قرار گرفت.

دکتر مکارمی ادامه داد: این عمل از این جهت مهم است که سال های سال این بیماران را جهت درمان به مراکز پیشرفته تهران اعزام می کردیم اما  به یاری خداوند این عمل با موفقیت در بیمارستان ولیعصر قائمشهر انجام شد.


دکتر مکارمی در خاتمه گفت: از همکاران اتاق عمل و ریاست بیمارستان ولیعصر(عج) قائمشهر بخاطر فراهم آوردن امکانات و تجهیزات پیشرفته جهت انجام این جراحی تشکر و قدردانی می نمایم.

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha