• ۱۳۹۸ جمعه ۳ خرداد
  • اِجُّمعَة ١٩ رمضان ١٤٤۰
  • Friday, May 24, 2019
کلیدواژه: 66514
تاریخ انتشار:۱۳۹۷ سه شنبه ۱۰ مهر، ساعت 14:33
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۷/۷/۱۰
گفتگو با نماینده بیمه ایران

بیمه ایران با خدمات خوب در بیمارستان

چندسالی است که با اقدام خوب مدیریت درمان استان در خصوص قرارداد بیمه تکمیلی ایران، موجب حضور نماینده این بیمه در مراکز تابعه مختلف شده است این موضوع باعث شد تا دیگر همکاران جهت دریافت خسارت درمان به شعب بیمه ایران مراجعه نکرده، از اتلاف وقت طولانی و انجام پروسه های اداری و مراجعه های مکرر بعلت نقص مدارم جلوگیری گردد. این امر موجب افزایش سطح رضایتمندی همکاران گردیده است. نمایندگی بیمه ایران در بیمارستان ولیعصر(عج) حضور فعال دارد به همین بهانه به سراغ نماینده بیمه ایران در بیمارستان رفته و گزارش کوتاهی تهیه کردیم. آرش میرزایی دارای نمایندگی بیمه ایران در قائمشهر، سال هاست با تامین اجتماعی همکاری خوبی دارد در مورد فعالیت خود اینگونه توضیح داد:

مدت 9 سال است که افتخار همکاری با مدیریت درمان تامین اجتماعی استان مازندران را دارم در این مدت سعی کردم در بالاترین سطح به کارکنان خدمات ارائه داده و کیفیت خدمات را ارتقا دهم خدمات بیمه ایران بسیار متنوع و قابل اعتماد می باشد. صدور انواع بیمه نامه ها اعم از مسئولیت، ثالث، آتش سوزی، و ... با شرایط مناسب و قابلیت انعطاف پذیری در نمایندگی ما انجام می شود.  پوشش خسارت درمان نیز با استقرار نماینده مقیم در بیمارستان ولیعصر قائمشهر، حکمت ساری، شفا بابلسر، درمانگاه ساری، کمسیون پزشکی، دفتر اسناد پزشکی، درمانگاه شهید رجایی، درمانگاه پل سفید و مدیریت درمان در استان انجام می شود. نماینده ما با حضور در این مراکز، مدارک مربوط به خسارت درمان را از همکاران دریافت می کند پرونده در محل کار تشکیل  می گردد سپس مدارک توسط نماینده بیمه به بیمه مرکزی در ساری ارجاع داده می شود که پس از بررسی، هزینه خسارت درمان به حساب افراد واریز می گردد.
آرش میرزایی در خاتمه گفت: هر گونه مشاوره یا خدماتی که پرسنل بیمارستان ولیعصر(عج) در مورد بیمه از ما بخواهند نمایندگی ما در اسرع وقت و با کیفیت مناسب به آنها ارائه می دهد.

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha