• ۱۳۹۸ جمعه ۳ خرداد
  • اِجُّمعَة ١٩ رمضان ١٤٤۰
  • Friday, May 24, 2019
کلیدواژه: 64625
تاریخ انتشار:۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ مرداد، ساعت 15:09
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۷/۵/۲۹
دکتر احمدی پور، پزشک متخصص داخلی بیمارستان ولیعصر(عج) قائمشهر پرچم سازمان تامین اجتماعی و بیمارستان را بر بلندای قله دماوند به اهتزاز درآورد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان ولیعصر(عج) قائمشهر، دکتر احمدی پور، پزشک متخصص داخلی بیمارستان به همراه تیم 10 نفره کوهنوردی روز جمعه 26 مرداد 1397 بر فراز بام ایران، قله دماوند ایستاد تا پرچم تامین اجتماعی و بیمارستان ولیعصر را در اوج آسمان ها به اهتزاز در آورد.
دکتر احمدی پور گفت: صبح روز پنجشنبه از قائمشهر حرکت کردیم تا به رینه در ارتفاع 3 هزار متری رسیدیم از آنجا پس از توقف کوتاه به سمت کمپ در ارتفاع  4200 متری ادامه ی مسیر دادیم که پس از توقف و استراحت در کمپ، ساعت سه صبح روز جمعه به طرف قله دماوند حرکت و در ساعت 12 ظهر به قله رسیدیم.
 
دکتر احمدی پور توضیح داد: دماوند یک کوه بلند با مسیر طولانی است که صعود انفرادی به آن دارای ریسک زیادی است به همین خاطر معمولاً این کار به ‌صورت گروهی انجام می‌شود. صعود به قله دماوند بسیار سخت و نیاز به همت و اراده بالا می باشد.


قله دماوند در ۷۵ کیلومتری شمال شرق تهران است و بلندترین قله رشته‌کوه‌های البرز است که به‌عنوان بلندترین کوه ایران و بلندترین آتش‌فشان خاورمیانه شناخته می‌شود. ارتفاع آن از سطح دریای مازندران ۵۶۳۶ متر و از سطح دریاهای آزاد ۵۶۷۱ متر است.
دماوند ثروتی ملی است قله دماوند بلندترین مسیر کوهنوردی را دارد و در دنیا رتبه‌ دوازدهم از لحاظ ارتفاع را داراست و کهن‌ترین کوه صعود شده ایران است.
کوه دماوند سی‌ام تیر سال ۱۳۸۷ به‌عنوان نخستین اثر طبیعی ایران در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد. قله دماوند از سال ۱۳۸۱ به‌عنوان «اثر طبیعی ملی» در شمار مناطق چهارگانه ارزشمند از نظر حفاظت محیط‌ زیست قرار گرفته است.

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha